Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 136 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Jak wybrać dobrego psychologa?

piątek, 10 maja 2013 13:51

Wybór wysokiej klasy psychologa bez wątpienia nie jest zadaniem łatwym. Aby nie popełnić błędu, powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na jego wykształcenie – nierzadko bowiem pacjentów przyjmują osoby, które nie mają jeszcze do tego uprawnień, warto więc przed skorzystaniem z usług danego psychologa sprawdzić tę kwestię. Ważna jest oczywiście także osobowość psychologa i to, czy dobrze nam się z nim rozmawia. Z pewnością ważnym atutem, jaki może posiadać psycholog będzie doświadczenie.

 Wybór psychologa to rzecz, nad którą warto się zastanowić

Nade wszystko jednak psycholog musi wzbudzać nasze zaufanie, być osobą cierpliwą, posiadającą zdolność empatii, która zapewni nam poczucie komfortu i intymności. Tylko w takich warunkach będziemy mogli w pełni otworzyć się przed psychologiem i szczerze porozmawiać o naszych problemach.


Podziel się
oceń
1
10

komentarze (23) | dodaj komentarz

Cechy dobrego psychologa

piątek, 10 maja 2013 13:42

Ponieważ zawód psychologa jest niezwykle wymagający i wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, dlatego też sama wiedza może nie być wystarczająca w walce z różnego rodzaju zaburzeniami, z jakimi nie mogą poradzić sobie pacjenci. W związku z tym niezbędne jest posiadanie konkretnych cech i umiejętności, dzięki którym łatwiej będzie zbudować szczere relacje z pacjentem.Dobry psycholog powinien powinien mieć cechy, które nakłonią nas do współpracy z nimPrzede wszystkim dobry psycholog Swarzędz będzie osobą cierpliwą i opanowaną. Nie będzie ulegał emocjom i będzie potrafił obiektywnie ocenić wybrane zachowania pacjenta. Ponadto powinien on odważnie wyrażać swoje uczucia i opinie, a także cechować się wysoko rozwiniętą empatią, pozwalającą na wczucie się w sytuację drugiej osoby. Wysokiej klasy psycholog powinien być też osobą otwartą, posiadającą umiejętność zadawania pytań i dociekliwą. Pojęcie otwartości wiąże się nie tylko z nastawieniem, jakie dany psycholog Gniezno ma do innych osób, ale również z akceptacją odmiennych zachowań czy systemów wartości pacjentów, z jakimi spotyka się podczas swojej pracy.


Podziel się
oceń
2
1

komentarze (25) | dodaj komentarz

Podstawowe informacje o terapii humanistyczno-egzystencjalnej

sobota, 13 kwietnia 2013 19:32

Terapia humanistyczno-egzystencjalna często jest jedynym skutecznym środkiem do celuBez wątpienia do najbardziej rozpoznawalnych i jednocześnie najczęściej wykorzystywanych rodzajów psychoterapii należą terapie: analityczna i behawioralna. Warto jednak zwrócić uwagę na nieco mniej popularną, jednak niezwykle skuteczną terapię humanistyczno-egzystencjalną.

 

Takiego rodzaju psychoterapia Poznań opiera się na założeniu, że wszelkie zaburzenia psychiczne z jakimi musimy się uporać, wynikają bezpośrednio z potrzeb, które nigdy nie zostały zaspokojone. Chodzi tu o potrzeby niezaspokojone w dzieciństwie, takie jak np. poczucie bezpieczeństwa, szacunku czy miłości. Głównym celem tej terapii jest odbudowanie w pacjencie umiejętności identyfikowania swoich potrzeb i wyrażania ich.

 

Terapia humanistyczno-egzystencjalna wykorzystywana jest najczęściej przy trudnościach interpersonalnych, zaburzeniach emocjonalnych oraz u osób które chcą uniezależnić się od innych, a nie są w stanie tego samodzielnie wykonać. Warto również wspomnieć, że czas trwania takiej psychoterapii może być bardzo różny – od kilku miesięcy do kilku lat. Jest on oczywiście uzależniony od potrzeb pacjenta oraz postępów, jakie czyni.


Podziel się
oceń
3
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

piątek, 19 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  59 674  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Archiwum

O moim bloogu

Artykuły na temat technik stosowanych przez nowoczesnych psychoterapeutów i psychologów podczas walki z uzależnieniami, depresją, nerwicą.

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 59674

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Favore.pl